| Raportor25 a întrebat:

îmi puteți da un sfat pentru a recapăta încrederea pierdută?
E vorba de sora mea...va rog frumos...

Răspuns Câştigător
| LN936 a răspuns:

Odata ce ai dezamagit-o iti va fi mai greu sa-i recapeti increderea.In primul rind rebuie sa-i arati ca iti pare foarte rau de cele facute (intimplate), sa o ajuti daca are nevoie de tine, sa-i demonstrezi ca poate conta pe tine din nou.succes!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multa, multa rabdare. Fii tacut, serios, amabil, ajut-o intotdeauna, nu minti niciodata (nici pe ea nici pe altcineva), sustine-o neconditionat. O sa dureze cativa ani, dar vei reusi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa ii faci cadouri, sa o inviti in oras la o cina, o prajitura, sau coamndai de mancare ce ii place ei cel mai mult sa manance.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demonstreazai ca se poate baza pe tine. Petrece mai mult timp cu ea si impaco, cereti scuze. Ajuto daca iti cere ajutorul, si chiar daca nu iti cere ajutorul, tot incearca sa o ajuti. Fai un cadou cu o semnificatie simbolica. Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere-ti scuze.

| Kogaion a răspuns:

Increderea se castiga in ani de zile si se pierde intr-o clipa. Trebuie sa demonstrezi pe viitor ca ai gresit si sa ii recastigi increderea.

| CatalinAlexandru1989 a răspuns:

Cu răbdare