| Andreiqwe a întrebat:

imi puteti oferii ceva sugestii de teme pentru lucrarea de licenta la Administratie Publica? Eu m-am gandit la o comparatie intre o institutie publica si una privata, sau sa fac despre coruptie, motivarea angajatiilor. Un factor care imi influenteaza decizia sunt informatiile de care beneficiez, fiindca degeaba am o tema captivanta daca nu gasesc suficiente informatii. Mersi anticipat!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, nu studentul este acela care "inventeaza" si propune o tema pentru lucrarea sa de licenta, ci coordonatorul stiintific, cadru didactic la una din catedrele facultatii --- studentul nu face decat sa aleaga o tema din cele propuse! Temele lucrarilor de licenta se stabilesc de catre fiecare catedra si se comunica public studentilor(pe site-ul facultatii, prin afisare la decanatul facultatii).In functie de specializarea universitara, de interesul deosebit pe care-l are vis a vis de una din temele propuse, studentul, in penultimul an, va trebui sa aleaga si sa comunice decanatului titlul lucrarii si acordul coordonatorului stiintific.