| Andreea1198 a întrebat:

imi puteti spune cateceva despre elmente ale subiectivitatii in operele literare?

2 răspunsuri:
| maria1417 a răspuns:

Naratiunea la persoana I(pronume pers pers 1, verbe pers 1), aparitia naratorului ca si personaj, implicarea afectiva a acestuia in cele povestite

| kimberly a răspuns:

Prezenta verbelor si a pronumelor de persoana I denota naratiunea subiectiva. subiectivitatea mai poate fi reprezentata de cat mai multe interventii ale autorului si cat mai multe impresii ale sale asupra anumitor personaje din text.