| Annabelllllla a întrebat:

Buna!
Imi puteti spune va rog unde este investita mai departe de catre facultate taxa de scolarizare platita de catre un student?
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vorba de facultatile private in salarii, in intretinere, in dotari.

La cele de stat cred ca se aduna la bugetul facultatii / ministerului invatamantului si teoretic ajung tot la dotarea facultaiti, intretinere.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Teoretic cum a zis suntserios. Practic...in buzunarele cui trebuiewinking

| raluk27 a răspuns:

Facturi curent electric /gaze/apa, salariile profesorilor si a personalului administrativ (secretare, contabile, femeie de serviciu, portar etc), reparatii si renovari, intretinerea cladirii, cotizari la ministerul educației, taxe si impozite etc.