| PaskovicIoanaCosty a întrebat:

Buna, în 2000 am inceput profesionala pe profilul tinichgiu vopsitor auto, am terminat clasa noua dar a zecea nu am terminat-o, acum vă întreb as putea avea vreo adeverință de 9 clase? Aștept raspuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti primi adeverinta, bineinteles daca ai promovat clasa a IX-a, dar nu stiu la ce-ti va folosi, terminand doar o clasa nu ai obtinut calificarea in meseria respectiva.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Sunt valabile cele de 8 si 10 clase. Una de 9 clase nu te juta la nimic. Mai bine continua studiile. Meseria ta e cautata si bine platita.