| g0dd3ss a întrebat:

In ce consta competentele lingvistice si digitale la bac? Si daca au influenta asupra notelor obtinute la probele scrise.
Va rog sa detaliati procesul, adica sa spuneti detaliat ce se intampla in ziua in care dai aceste competente.
Eu sunt pe profil real, mate-info intensiv, sunt clasa a 10-a si as fi vrut ca a 3-a materie la care dau bac sa fie info.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La limba străină ai probă scrisă, probă audio și probă de vorbire, în rest e aprox cum a zis @Cosimo

| g0dd3ss explică (pentru Adry05):

Si nu vor influenta deloc media de la bac?

| Adry05 a răspuns (pentru g0dd3ss):

Nu, au calificative separate : începător, mediu, avansat, dar trebuie luate ca să poți intra la scris din ce știu

| Cosimo11 a răspuns:

Pai la romana e clasicul oral.Tragi un bilet si spui acolo..La engleza/franceza din cate stiu trebuie sa porti un dialog sau asa ceva...La info dai TIC.Banuiesc ca sti ce inseamna..Nu primesti note la ele ci calificative gen avansat mediu...Nu ai cum sa le pici. Ideea e sa fii prezent atat Si nu influenteaza nota de la Bac nu are nici o treaba cu ea

| g0dd3ss explică (pentru Cosimo11):

Merci mult! ai habar la fizica ce proba se da?laughing

| Cosimo11 a răspuns (pentru g0dd3ss):

Nu se da proba orala la fizica.Dar daca te referi srict la examenul scris trebuie sa iti alegi 2 sunicte dintre; Mecanica Termodinamica Energie Electrica si Optica