| Liliana1525 a întrebat:

In clasa a11a vreau sa ma transfer la alt liceu. Ce medie conteaza? Media din anul precedent sau media de admitere?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Media de transfer e considerata media ultimului an promovat! In situatia in care transferul se face in semestrul II al clasei a IX-a, media de transfer se considera media de admitere la liceu.
Aceasta medie de transfer ( ultimului an promovat sau cea de admitere. in functie de caz ) trebuie sa fie CEL PUTIN EGALA cu a ultimului care a promovat la clasa / profilul unde se face transferul.
Deci, fiind a XI-a anul viitor, conteaza media de anul acesta-din clasa a X-a.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La acest transfer nu conteaza nici o medie, doar sa-ti fie aprobat transferul de CA al liceului unde vrei sa te transferi si avizat de CA al liceului actual.
Va trebui sa dai examene de diferente, daca schimbi profilul si daca nu le-ai luat transferul nu se mai face.