| gingergirl1 a întrebat:

In legatura cu admiterea la liceu in anul acesta,după ce dai exemenul si primesti rezulatul trebuie sa completezi fisa cu liceele unde vrei sa intri.Si trebuie sa completezi acele coduri, acum faza e de unde stiu eu codurile alea? Normal scrie in brosura de admitere pe care o primesti de la scoala dar noi la scoala nu am primit nimic straight face Ne.a trimis brosura respectiva online si eu nu pot sa o descarc! Deci cum sta treaba? Saptamana viitoare cand se duc ai mei sa îmi completeze fisa de unde vor sti codurile? Vor fi acolo niste chestii? Sau stie diriga oare? Habar n-am. help please sad

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, brosura o gasesti in format pdf aici :http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf
Brosura este editata de catre Inspectoratul scolar al municipiului Bucuresti.

Incepand cu pagina 49 din brosura, vei gasi codificarile pentru profilurile, specializarile sau domeniile de pregatire dorite precum si media ultimului admis in 2013. La pagina 31 din brosura vei gasi exemple de completare a optiunilor.

| gingergirl1 explică:

Examenul*,scuze dar sunt moarta de somn, de abia astept sa scap de examen, nici noaptea nu mai dorm ca.lumea,am început sa visez functii si formule straight face laughing

| deadlykiss a răspuns:

O sa stie diriginta. O sa fii si tu acolo si cel putin unul dintre parinti. Nu-ti face griji. O sa fie bine. Si pune cat de multe licee pe lista nu te limita la 2-3 happy

| MarekHamsik a răspuns:

Deci, cand se vor duce ai tai sa completeze acea fisa, o sa scrie pe brosura si o sa fie ceva gen " Liceul X, profilul X - si o sa fie un cod exemplu 123. si ei o sa aleaga de acolo ce profil doresti tu. O sa fie simplu. Bafta la examene!