| šρяίηģ a întrebat:

Intotdeauna am avut inclinatie spre limbi straine (stiu sa vorbesc engleza, spaniola, italiana, germana, franceza), dar m-ar interesa o noua limba. Aveti ceva propuneri?

29 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Invata poloneza: www.culturapoloneza.ro (am si o carte de gramatica poloneza e in limba engleza, gasesti exercitii pe Internet cu cuvinte poloneze). Daca esti interesata, da-mi mesaj, Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

La ce-ti mai trebuie o sa te incurci in ele laughing

| Barajag a răspuns:

Daca sti engleza si germana, cel mai usor poti invata limba suedeza, cuvintele sunt asemanatoare celor doua limbi cunoscute de tinebig grinBafta!

| Fluturel_Adrian_1998 a răspuns (pentru Barajag):

Sa stii ca nu prea seamana cu germana, si cu engleza doar la cateva cuvinte, mai de seama adverbe, atat.

| gabriela a răspuns:

Japoneza! araba...

| mymy a răspuns:

Greca ar fi ideala dar chinaza ar fi beton

| MyTzZy a răspuns:

Eu invat coreeana! Dar pot invata orice limba straina pe http://www.livemocha.com/

| adry_4721 a răspuns:

Romana (scuze glumesc) pai ai potea sa incerci rusa, araba, albaneza, chineza, polaca, greaca, japoneza.Cred ca esti un geniu eu stiu doar romana, italiana, spaniola, franceza si engleza ai putea face o meserie super buna. Bafta la invatat:X.

| Brotacelu a răspuns:

Japoneza sau o alta limba asiatica, o sa te ajute mai mult decat celecare le stii acum la un locwinking
Serios vb, acum mai toata lumea stie engleza, franceza, italiana si spaniola.
Eu asta zic sa faci, incerca ceva rar. In Romania cred ca sun sub 500 cei care vb aceasta limba[japoneza] ca sa nu zic mai putin, iar chineza nu o sa te ajute fiindca sunt deja chinezi care stiu romana si se baga la traduceri RO - CH.
Nici Rusa nu prea e avantajos sa inveti, sunt iarasi foarte multi care stiu...

Distractie placuta

| ♥Anto* a răspuns:

Eu as alege PORTUGHEZA. e prea sexy limba asta laughinglove struck

| pisioi a răspuns:

Coreena super:X

| Meluma a răspuns:

Turca, chineza, norvegiana, finlandeza, portugheza, vietnameza... happy Sper ca ti-am fost de ajutor. big grin

| stefannn a răspuns:

Mai bine inveti romana

| sporadic a răspuns:

Invata chineza, e de viitor.China se dezvolta nu doar ca nr de locuitori dar si economic, va fi nevoie de traduceri etc. si am observat ca limba chineza pur si simplu atrage pe multi. or fi stiind ei ceva?winking

| MistikkGirl a răspuns:

Chineza, ar fi beton.

| anca943 a răspuns:

Bulgara; ceha; daneza; olandeza; estona; finlandeza; greaca; irlandeza; letona; lituaniana; malteza; poloneza; portugheza; slovaca; slovena; suedeza; maghiara; araba; chineza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow... felicitarile mele! Ceva propuneri? Incearca maghiara. Suna frumos, si cum si la noi in tara sunt multi unguri sunt sigura ca te-ar ajuta.
S-au daca nu iti place...incearca cu limbile astea mai grele...rusa etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda greaca. Sau japoneza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba Rusa si nu e atit de grea dupa cum zic altii e chiar frumoasa si uneori e mai usor sa te exprimi in limba rusa decit in romana...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba Rusa si nu e atit de grea dupa cum zic altii e chiar frumoasa si uneori e mai usor sa te exprimi in limba rusa decit in romana...succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! si eu stiu Engleza Franceza si ceva Germana. De un an invat si Rusa. Nu mi se pare grea deloc. Alfabetul e putin ciudat dar e interesant. Daca nu iti place Rusa poti sa inveti Norvegiana. Cineva mi-a spus sa Norvegiana este o combinatie intre Engleza si Germana vorbita la betiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finlandeza, Suedeza Norvegiana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inveti mai multe limbi o sa le incurci si nu va fi binebig grin

| Fury a răspuns:

Japoneza love struck ar fi prea tare love struck

| andreea1523 a răspuns:

Buna; x
◐ Bulgara
◐ Chineza
◐ Finlandeza
◐ Suedeza
◐ Norvegiana
◐ Portugheza
◐ Greaca
◐ Daneza
◐ Rusa
◐ Turca
◐ Poloneza
◐ Olandeza
Sper sa iti fie de folos:*

| yulian4k a răspuns:

Invata Limba Rusa, incearca, e cam complicata

| Madalina_6514 a răspuns:

Portugheza:X:X:X:X

| Madalina_6514 a răspuns:

Eu vreau sa invat hindi:X:X:X:X