| xGirlx0428 a întrebat:

Intru in clasa a 9 a la profilul științe ale naturii și as avea nevoie de ajutor.Nu știu ce caiete îmi trebuie pentru fiecare materie, daca știe cineva sa îmi spună. Si as mai avea o întrebare, se mai face muzica și desen?

Răspuns Câştigător
| KaanNoah a răspuns:

Se face. Eu am facut pana in clasa a 10a inclusiv. Acum trec a 11a si nu i sa mai fac ( asta depinde de dirigintă mi se pare)
Iti trebuie caiete pentru : mate, romana, istorie, geografie, engleza, franceză, religie, tic, info, bio, chimie, fizică, muzica, desen, logica

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți vreo trei-patru caiete mari (câte unul la trei materii) Ajunge dacă nu ești tocilar/ă

ps - clasele 1-8 le-ai făcut in Romania?

| xGirlx0428 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru xGirlx0428):

Mă mir

| xGirlx0428 explică (pentru sierra1):

De ce?

| sierra1 a răspuns (pentru xGirlx0428):

"Nu știu ce caiete îmi trebuie"?

| Ineys a răspuns:

De obicei iti spune fiecare profesor in prima ora ce caiet iti trebuie.
Eu zic sa nu te grabesti asa. Anumiti profesori poate for studentesc, altii poate vor d-ala mic, etc.

| xGirlx0428 explică (pentru Ineys):

Știu,dar nu imi place sa imi cumpăr chestiile după ce a început anul, pentru ca e aglomerat peste tot.

| Maia55 a răspuns:

Caiete studențești inculusiv la biologie deoarece o sa ai destul de scris. Muzica și desenul se fac în clasa a 9 a și a 10.

| xGirlx0428 explică (pentru Maia55):

Oare contează daca e caiet dictando, sau cu foi albe.Sau mai e varianta caiet special de BIO, numai ca A4?!