| eoanaaaa a întrebat:

Buna! Invat la un liceu teoretic, pe stiinte ale naturii, sunt clasa a X-a si as vrea sa ma transfer la Seminarul din Iasi. Stie cineva daca se poate realiza transferul pe semestrul 2?
Si cineva mi-a recomandat sa ma duc pe patrimoniu, ce inseamna asta sau in ce consta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza numai inainte de inceperea anului scolar si numai in urma diferentelor de materii acre sunt date in august si evident cu note de trecere.
Media din anul anterior cat si nota la purtare, sunt de asemenea parte importanta la transfer, fiind necesara sa fie egala sau MAI MARE, decat media ultimului intrat la seminar.