| Jodidi a întrebat:

Buna, îsi poate schimba o persoana privirea mostenita facand alta privire voluntar?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

De ce pentru numele lui Dumnezeu ai vrea sa-ti schimbi "privirea"?
Recunosc ca pe asta nu am mai vazut-o pana acum. Ce articol din ce revista cretina sau de pe ce site te-a convins ca privirea e ceva ce ar trebui sa schimbi la tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o supăra cineva, sau are o greutate mare in viata, o viata foarte stresanta își poate schimba privirea într-una nu tocmai happy, sau adopta un mecanism de apărare pentru a nu își afișa vulnerabilitatea, sa adopte o privire a unui om mai dur, crâncen. Privirea e cauzata de starea spirituala, starea psihica a unui om. Dacă viata ta e una lipsita de griji, stres, ai o privire ce inspira bunătate, blândețe, dacă însă e viceversa atunci se poate schimba privirea într-una nu tocmai potrivita, dar nu e un rezultat permanent, asa cum nici Raul sau binele nu e permanent în viata unei persoane, privirea după cum am spus tine de starea spirituala /psihica.

| Jodidi explică (pentru anonim_4396):

Dar pot sa mi adopt de exemplu o privire noua pe care nu am mai facut-o pana acum?