| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna, la bac la limba romana daca de ex pica poezie se da doi autori la alegere despre care putem scrie, nu doar unul, nu?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu-ti mai fa calcule din astea, ca de obicei socoteala acasa nu se potriveste cu cea din targ.Trebuie sa stii sa scrii macar un text minimal despre fiecare opera din programa. Apuca-te de invatat, mai ales ca generatiile noi au si videoclipuri care dau aproape totul pe tava : https://www.youtube.com/results?search_query=cum+invat+pentru+bac.

| 120bulevard a răspuns:

Posibil sa da, cand e vorba de romane, nuvele, posibil sa nu, indicat este sa inveti tot ce ti se cere, sunt 3 puncte importante. Si apropo nu te lua dupa asa zisele "ponturi", sunt doar vrajeli inventate de copii plictisiti