| Teddy10 a întrebat:

Buna!
La bibliotecile universitare, poti sa mergi la sala de lectura cu propriile tale carti? Sau, poti sa citesti acolo doar carti de la biblioteca?
Se poate, de exemplu, sa mergi doar sa inveti din materialele tale?

3 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Da se poate sa citesti ce vrei si sa faci ce vrei acolo ( scrii, citesti, iti faci temele, folosesti PC-urile de acolo sau propriul laptop ). Nu iti impune nimeni anumite activitati pe care ai voie sau nu ai voie sa le faci, atat timp cat faci liniste si nu deranjezi celelalte persoane. Acum nu pot sa iti zic ca asa e peste tot. Eu sunt la ASE Bucuresti, iar acolo iti pot garanta ca e valabil absolut tot ce am scris mai sus, cu precizarea ca accesul se face pe baza legitimatiei de student. O zi buna! Si mult succes in sesiune!

| neutrino a răspuns:

Macar din politete ceri si tu o carte de la ei si apoi stai si citesti in sala din cartile tale.

| minrest a răspuns:

Salut. Nu are cum sa nu iti fie utila nici o carte de acolo, macar de la raftul liber. Poti insa sa folosesti doar materialele tale, daca vrei.