| Alexxx40383736 a întrebat:

Bună, la evaluarea nationala dacă abordez un exercițiu dar nu știu sa-l rezolv în întregime, primesc punctaj pe ce am scris bine? Sau daca scriu ce știu și îl las asa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult mai bine sa incerci sa il faci, chiar daca nu ai nici o idee, pe parcurs o sa iti mai vina, bati campi cu gratie si vei fi punctat macar pentru cateva formule sau calcule daca nu ai rezolvat tot exercitiul(presupun ca te referi la matematica): ))

| Anonima163333 a răspuns:

Evident ca dacă ai scris pe tema ceruta ți se acorda ceva.De exemplu, la mate nu știi cum sa rezolvi un exercitiu, dar măcar iti amintești teorema, profesorul care îți corectează îți va da ceva pe exercițiu.
Este bine sa dai tot ce poți din tine la un examen foarte important ca Evaluarea Națională.
Succes!