| motiv8edd a întrebat:

La Evaluarea Nationala de la romana,am taiat peste doua cuvinte foarte scurte, gen 3-4 litere cu 2 linii.Dar nu se vedea asa tare.Credeți ca îmi va anula lucrarea?

3 răspunsuri:
| JoinTu a răspuns:

Nu, nu o sa o anuleze, de exemplu eu la simulare am avut numai taieturi peste taieturi in lucrare si am luat 8, 10 (pe merit, dupa ce am stiut) iar regulile sunt aceleasi ca la evaluarea nationala.

| YourB0SS a răspuns:

Nu, clar NU! Eu am taiat muult si X-uri si paranteze asta-s vrajeli de 2 lei sa induca copiii in eroare, daca scrii cu stiloul sau cu nu stiu eu ce semn semn, vrajeala de doi lei, nu te panica daca ar fi chiar asa toti copii ar lua 1 si 2. De exemplu daca ti un nstiulou 2 min cu varful in jos va veni mai multa cerneala in capat, dupa ce scrii 2 randuri isi revine la normal si culoarea va fi diferita, asta ar fi un semn?! Sunt tampenii adaugate asa sa nu mai mazgalim dar nu conteaza ca ai taiat eu am taiat jumatete de pagina.

| cristinaelenasoric a răspuns:

Posibil sa ti-o anuleze. pentru ca in instructiuni spune clar: taiati cu o singura linie.