| brokxy a întrebat:

La facultate cam cate ore stai? Pe zi. Pentru cei care au fost.Multumesc

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu există un număr standard ca la școală, e în funcție d câte cursuri ai și cum ți le împarte. Poti să ai zile să stai de dimineață până seară și zile să n-ai niciun curs.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la facultate la facultate si cun e facut orarul. La medicina poți sta zilnic 8 ore.

Eu in facultate avea 2 zile cu cate 8 ore o zi cu 4 ore si 2 zile libere... Cel mai tare orar

| gabicoo a răspuns:

La Rahova la "drept" stai 24/24 și primești casă și masă gratis!
laughing

| Yurisa a răspuns:

Depinde de cumi iti fac astia orarul
Eu aveam ore de luni pana sambata inclusiv in semestrul doi.
Mai aveam o zi libera in timpul saptamanii dar asta depinde daca saptamana era para sau impara
Puteam sa am doua cursuri si un seminar, in total 6 ore, un curs, sau un seminar (2 ore)
Vineri tin minte ca aveam de la 8 dimineata pana la 8 seara cu o pauza de doua-trei ore laughing deci cam 9-10 ore aveam laughing
Depinde de facultate, de cum fac astia orarul si de cat vrea proful sa te tina

| laSoledad a răspuns:

Orarul la facultate e haotic. Poti avea uneori chiar si un curs de doua ore pe zi. In alte zile poti avea vreo 3-4 cursuri, cu pauze. La orice facultate, vei avea ferestre in orar (pauze) de cateva ore. Ceea ce inseamna ca poti avea ore si mai spre seara. Eu in anul I am avut si pana pe la 20:00, in functie de cum puteau si profesorii sa vina la facultate.

| Raducons a răspuns:

La facultate poti sa stai 10 ore, cateodata doua ore, dar si cate o zi libera se poate sa fie, e mai lejer ca la liceu oicum