| Evelinmariaa a întrebat:

La facultate daca am fost repartizat intr-o grupa, ma pot transfera in alta grupa?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, gasesti pe cineva care vrea sa faca schimb cu tine si mergeti la secretariat amandoi sa faceti o cerere si o semnati amandoi.

| Dalmore a răspuns:

Da, insa cred ca trebuie sa faci schimb cu cineva. Mergi la secretariat si intreaba. Oricum in anul 2 se reformeaza grupele si iar va amestecati.

| NicoleEazi a răspuns:

La orice facultate te poti transfera in alta grupa de preferat in prima saptamana sa vorbesti cu secretara. Daca amani vei fi trecuta pe alte liste si iti va fi greu apoi si de fiecare data va trebui sa strigi la prezente ca ti-ai schimbat grupa.

| Evelinmariaa explică (pentru NicoleEazi):

Hei! La prima săptămână te referi la prima săptămână de facultate? Iar dacă nu merg la secretariat, pot merge la alta grupa dar fara sa primesc absent la grupa mea? Îmi poți vorbi mai detaliat despre asta, te rog mult?!

| NicoleEazi a răspuns (pentru Evelinmariaa):

Da,prima saptamana de facultate. Daca nu mergi la secretariat si mergi cu alta grupa vei primii absente si mai apoi depinde de profesori, unii vor intelege ca ai fost cu alta grupa altii nu.Nu trebuie neaparat sa faci schimb cu cineva, sunt si grupe deficitare, de exemplu o grupa are 12 persoane cand alta 8 si atunci daca esti in cele 12 te poti muta si fara schimb intre cei 8. Daca chiar nu reusesti sa mergi in prima saptamana la secretariat cand mergi la cursuri/lp-uri mereu sa spui cine esti si din ce grupa si sa explici de ce vi sa fi trecuta pe foi pentru dovada ca ai fost sa nu ai probleme pana iti faci mutarea.

| Evelinmariaa explică (pentru NicoleEazi):

Am înțeles de undeva că doamnele de la secretariat pot refuza aceasta mutare. Este adevărat?

| NicoleEazi a răspuns (pentru Evelinmariaa):

Da este adevarat, sunt si doamne care se trezesc pe dos dimineata si toata ziua sunt sucite insa daca le vorbesti frumos, te gandesti la o poveste interesanta si convingatoare eu zic ca o sa te descurci.Nu incurajez mintitul insa cateodata te scapa din situatii din astea.