| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, la simularea națională a trebuit să face o povestire și în momentul în care m-am apucat de ea am aflat că mai sunt 5 minute până se încheie examenul. Am reușit să termin dar nu am respectat nimic am scris ca robotul dar a fost în proporție de 95 la sută corecta, se va puncta ce am făcut sau nu că am greșeli gramaticale?

Răspuns Câştigător
| InteractiV a răspuns:

Iti va fi luata in calcul povestirea dar o sa fii penalizat si depunctat pe greselile gramaticale, asadar, daca povestirea se ridica la nivelul baremului, din 30 de puncte sa zicem poti fi depunctat cu pana la 10-15 puncte pentru greseli gramaticale, doar atat, in rest se va lua in calcul.

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Daca ai scris povestirea precum scrii si intrebarile pe TPU nu cred ca o sa iti puncteze foarte mult.