| corinaulea990 a întrebat:

Buna! La SNSPA se poate face orice facultate in limba engleza (ma intereseaza in special cea de management) sau doar unele? Am inteles ca este posibil dar nu mai stiu sigur care dintre ele...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai toate facultatile au si o clasa in limba engleza, dar cursurile si examenele se platesc foarte mult.
Fata prietenei mele, care este nascuta si crescuta in occident cu prima limba engleza, s-a intors in Romania sa faca facultatea si a dorit sa mearga la cursuri in limba engleza, dar cand a aflat cat de mult costa, a renuntat, preferand ea sa invete limba romana si sa faca facultatea in limba romana.
Interseaza-te cat costa la serviciul de contabilitate al facultatii respective si vezi daca iti poti permite.

| sierra1 a răspuns:

Foarte PUȚINE sunt in engleză, uită-te și tu:

http://snspa.ro/academic/programe-de-studii/licenta/