| 熊Panda熊 a întrebat:

La toate materiile am note peste 8. Insa, la engleza sunt în situație de corigenta sad Mi-e foarte rușine... Mai ales că sunt la un liceu de top din oras sad. Iau și meditații, dar deocamdată nu se văd rezultate... Și de la profesoara asta nu înțeleg absolut nimic, face un "ghiveci" când vorbește, adică sare de la un subiect la altul.
Ce sa mai fac sa îmi cresc notele in ultima sapt? Sunt cu moralul la pământ... Și dacă, Doamne ferește, rămân corigent la engleza și la restul iau medii peste 8 pot sa rămân repetent?

2 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Iti recomand MemRise. Te mai ajuta sa inveti cuvinte la engleza.

| Santo2190 a răspuns:

3 materii pentru a ramane repetent, sau ramai corigent la engleza si daca nu treci nici pe semestru 2 cu o nota decenta in care iti face media cu cea de pe primul si cea de pe a2a nu iasa peste 5, esti gata..cauta un curs online ceva, carti auditive.