| anonim_4396 a întrebat:

Luni încep liceul,clasa a noua, și nu știu nimic la chimie și la fizică. Ce lecții pot să învăț din generala la ambele? Sunt la mate info, intensiv info. Va fi o problemă pentru mine? Multumesc și succes în noul an școlar!

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se cam pune accentul la acest profil la chimie sau la fizica..Nu ar strica sa iti cumperi memoratoare de fizica si chimie sau sa inveti putin esentialul la aceste materii de pe internet..carti etc.Succes

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Profilul tau se axeaza evident pe info si mate. Bineinteles, vei avea nevoie si de multa fizica si chimie, chiar si la facultate asa ca trebuie sa te tii de treaba. In clasa a 9a se fac la inceput recapitulari. Cand se preda, se ia totul de la zero. Daca esti serios si iti dai silinta, nu va conta cum ai fost in gimnaziu.
Succes in noul an scolar!

| asdaf a răspuns:

Stai ma liniștit, nu o sa ai probleme

| KamaSutra a răspuns:

Nu te chinui cu astea
Stai liniștitwinking

| AC4S4 a răspuns:

Va vor lua incet. Veniti toti de la scoli diferite, nu va poate lua de parca voi chiar ati facut intens acele materii... Va ia (sa nu zic de la 0) de la 1 happy

| anonimguy3 a răspuns:

Mie la chimie si franceza mi-e frica tot cls 9 sad