| kumichan a întrebat:

Buna m-am apucata sa invat Japoneza online pe siteu http://japanese.about.com/ am si pronunti si scriere. Dar as dori sa stiu cate hiragana cate katakana si cate Kanji sunt.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Never4ever a răspuns:

36 parca au katakana si hirahana iar kanji nu stiu sigur...tu pe care le inveti? hiragana katakana sau kanji?

1 răspuns:
| anaemmalili a răspuns:

Si eu invat japoneza dar invat dintr-o carte si invat chiar bine scrierile sunt formate din grupe de litere si sunt ca numar egal. Carte se gaseste in librari intreaba de Japoneza pentru incepatori. ( are 2 cd-uri)