| cioco1tweety a întrebat:

M-am inscris la facultate la Brasov cu actele originale (altfel nu au vrut sa accepte inscrierea). Am aplicat si in Sibiu, am fost admisa si acum am nevoie sa duc originalele la facultatea din Sibiu. Nu sunt din Brasov si ca atare nu voi avea foarte mult timp la dispozitie. Ce trebuie sa fac pentru a-mi elibera originalele? E necesara vreo cerere? Mi le elibereaza pe loc? (la secretariatul facultatii nu raspunde nimeni...). Multumesc.

1 răspuns:
| Miree a răspuns:

Te duci într-o zi la facultate respectivă şi le spui, foarte frumos, că vrei să îţi retragi originalele de la ei! Trebuie să ţi le elibereze pe loc pentru că este decizia ta şi nu sunt obligaţi să te ţină cu forţa!
Toate cele bune!