| iAdE a întrebat:

Buna m-am mutata de curand la londra si as vrea sa stiu cum sa invat cat mai bine engleza pentru scoala?

Răspuns Câştigător
| Lace a răspuns:

Cea mai bună variantă e vorbitul.Atâta timp cât vorbeşti cu persoane din jur în engleză permanent,limba ţi se va tipări în minte, iar atunci va fi mult mai uşor pentru tine. Dacă eşti începător, poţi începe cu verbe de bază şi expresii uzuale.
Baftă!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU de pe calculator sau de la filme in engleza am invatat si stiu sa vorbesc foarte bine.winking Daca vrei sa inveti f repede, ia-ti ceva dictionar roman-englez englez-roman sau ia-ti engleza fara profesor. Daca e ceva si mai urgent plateste-ti meditatiii.Succes! Funda?