| AlleAlllexandra a întrebat:

Mai am o intrebare,stie cineva unde pot gasi,,Budulia Taichi de Ion Slavici " si,, Sobieski si Romani de Costache Negruzzi"? Pe net, si as vrea sa fie povestea intreaga!

Răspuns Câştigător
| DiannaDia a răspuns:

Cauta pe eMAG happy

| AlleAlllexandra explică (pentru DiannaDia):

Poi,nu as vrea o carte. Vreau sa o citesc de pe net. As vrea un link, intelegi?happy

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/69345863/Ioan-Slavici-Budulea-Taichii

http://www.autorii.com/......i-text.php

Lectură placută! Mie nu mi-ar plăcea să citesc cărți online...
Funda nici atat nu mă atrage, de aia ti-am si raspuns chiar după acordarea ei :D!

| AlleAlllexandra explică (pentru floresdemayo):

Poi,nu mai am timp sa citesc cartile deoarece maine trebuie sa le duc. De aceea m-am gandit sa citesc un rezumat p net... Apoi sa fac eu unul, intelegi?

| floresdemayo a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

Da, să trăiți laughing!

| AlleAlllexandra explică (pentru floresdemayo):

laughing Ai id de mess? Vrei sa mi-l lasi intr-un mesaj? :-> :*

| floresdemayo a răspuns (pentru AlleAlllexandra):

N-am, nu folosesc....Nu mă știu la mess. În schimb, știu orice legat de stilistică & limba română big grin!

| AlleAlllexandra explică (pentru floresdemayo):

Ooo,bun laughing Atunci, o sa mai vorbim aicihappy Dar totusi.N-ar fi mai bine sa vb p privat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ca să le înțelegi mai bine, citește și povestirile pe scurt, de aici http://www.lecturirecenzate.ro/2011/02/03/budulea-taichii-1-slavici/ și http://www.lecturirecenzate.ro/2012/10/19/sobieski-si-romanii-c-negruzzi/

| AlleAlllexandra explică:

Multumesc mult oricum. O sa-ti dau fundita deoarece te-ai "stresat" sa imi scrii. Multumesc kiss

| AlleAlllexandra explică:

Ti-am trimis kiss