| Etro a întrebat:

Mai exact când începe școală fizic? Și ce clase vor merge la școală? Nu am mai înțeles nimic din atâtea știri. Ba spun ca începe pe 8 februarie ba ca vom rămâne în online.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata sunt doar scenarii, nu este nimic stabilit sigur.
Ministrul Educatiei spunea ca o hotarare se va lua pe 2 februarie sau imediat dupa aceasta data, in functie de evolutia pandemiei.

| Simpatic a răspuns:

Ar fi o mare dar mare prostie ca scoala fizica sa inceapa pe 8 februarie, e ca si cum elevii si studentii ar fi trimisi pe front in prima linie, pe scurt deveniti cobai!
Nu de alta dar se stie deja ca a patruns in tara tulpina care este mult mai contagioasa, cum sa faci asta acum.
Avem o tara de rahat pentru ca ingaduim unor rahati sa ne conduca!

| sierra1 a răspuns:

Mai rabdă una săptămână și aflăm cu toți

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Pana acum se stie ca:
In scenariul verde: merg toate clasele fizic
In cel galben: merg cei din clasele primare, gradinita, cresa si anii terminali (a 8a si a 12a) fizic, restul facand online
Scenariul rosu: merg doar clasele primare
Cel putin eu asa stiu.

| random1620 a răspuns:

Pe 8 februarie incepe semestrul 2. Acum depinde de fiecare regiune in parte cu ce scenariu se va incepe (l-a mine momentan e scenariu verde ceea ce inseamna ca toate clasele merg la scoala) happy

| Yurim a răspuns:

Pot toate clasele începe după 8 februarie. Dar dacă se înrăutățește starea cu covidul, doar clasele terminale (a 8a și a 12a) dar și clasele de a 1a pentru că ei învață să scrie și să citească și este foarte greu prin intermediul internetului, de aceea și ei vor începe fizic