| GABITZA5272726 a întrebat:

Mâine am evaluare națională la Limba Română și la Engleza! Cum pot sa învăț mai eficient si sa ma detașez de toate problemele?

9 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Îmi pare rău dar porcul nu se îngrașă în ajun! Cu o zi înainte de examen poți, cel mult, citi încă o dată anumite subiecte care încă ți se par neclare ori despre care ai impresia că ți-ar putea pica. E prea târziu pentru a învăța ceva în mod eficient. Ziua de dinaintea unui examen era o zi de pauză pentru mine, de relaxare în încercarea de a potoli emoțiile.

| GABITZA5272726 explică (pentru Raven):

Am început să repet si sa învăț de câteva zile dar uit tot! Cred ca din cauza emoțiilor!?

| Raven a răspuns (pentru GABITZA5272726):

Dacă ai învățat, îți vei aduce aminte atunci când va fi nevoie. Nu te mai gândi la asta, te vei agita din ce în ce mai tare și vei avea o stare emoțională proastă. Relaxează-te, fă ceva ce-ți place, nu lăsa panica să-ți întunece mintea.

| Sn4k3 a răspuns:

Inveti cum ai invatat si pana acum. Presupun ca nu te apuci abia de astazi laughing si in rest, te relaxezi, asculti muzica, vezi un film, ce-ti place tie sa faci.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu nici nu mi-am învățat, sincer și am și eu mâine. Subiectele par a fi ușoare și le-am înțeles, rezolvând niște modele de evaluare! Nu-i așa greu!

| GABITZA5272726 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am rezolvat si eu niste modele... dar cu engleza nu prea le am si imi fac griji?

| GABITZA5272726 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si eu am rezolvat niște modele... dar la Engleza îmi fac griji pentru ca nu stiu nimic?

| DanielDanny a răspuns:

1. Stai liniștit
2. Nu mai caută răspunsuri la așa ceva pe aici
3. Învață și stai liniștit!

| Alexandruxxxx a răspuns:

Fa un rezumat și învață ce este mai important