Întrebare recomandată | milenaherta a întrebat:

maine am test final la istorie. am mult de invatat, cum sa invat mai repede?

Răspuns Câştigător
| AlexaMoltez a răspuns:

Pai stiu ca acum ai dat testul si chestii din astea dar ca sa te concentrezi trebuie: sa fi linistit no stress sa stai in pat asa cald si confortabil dar FARA TELEFON SAU TELEVIZOR IN CAMERA o sa te tenteze si iti pierzi interesul in invatat si sa inveti doar chestiile de baza nu toata lectia pe dinafara ca papagalu

5 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Salut...te-ai descurcat la test?

| milenaherta explică (pentru Viitorulapropiat):

Salut,da m-am descurcat am 9. Am tinut cont de toate ideile.

| Pizzaislife a răspuns:

Incearca sa asociezi anumite intamplari cu lucruri usor de retinut invata logi lectie cu lectie daca e nevoie toceste

| Anonimusrocraft a răspuns:

Pai cel mai simplu mod e sa inregistrezi lectia (adica aprinzi microfonul de inregistrare si spui toata lectia si se inregistreaza) iar dupa ce inregistrezi iti bagi castile alea cu guma (cu bass) si pui sa mearga incontinu lectia timp de 1 ora iar dimineata repeti lectia si iti zic eu ca o sti ca pe tatal nostru. Fundita te rog

| Sorinake20167 a răspuns:

Inchizi pc-ul