| anonim_4396 a întrebat:

maine am test la Fizica 2 pagini de invatat si nu stiu ce sa fac pentru ca nu imi vine in minte tot ce citesc. Si nu ma pot mentine cu asta, si nu vreau sa iau nota mica, ce sa fac? Cu ce sa imi maresc pasiunea?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cel mai probabil nu reții nimic pentru că nu înțelegi fenomenele din spatele calculelor. Dacă ai reuși să înțelegi cu adevărat ce se întâmplă acolo, care sunt fenomenele și de ce formulele sunt așa cum sunt, nu ai mai avea nici o problemă să le și reții.

La fizică nu funcționează învățatul pe dinafară.

1 răspuns:
| Rrs123 a răspuns:

Incearca sa asociezi acele teorii cu ceva ce iti place
P.S. La fizica trebuie sa stii matematica =)