| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, media se poate faca cu 2 note si cu teza la Romana (avem 4 ore pe saptamana )?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie sa ai cel putin 4 note plus teza, conform art.118 din Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"(4)Numărul de calificative/note acordate semestrial fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la lucrarea scrisă semestrială (teză), trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de calificative/note este de două."

| Plato a răspuns:

In mod normal trebuie 5, sau macar 3 daca e de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai îți trebuie 3 note ca să ai 5. Altfel nu îți poate încheia media.

| SaraRaton a răspuns:

Nu, trebuie neapărat să ai 5 note și teza, altfel rămâi cu media neîncheiată și dai un test la toamnă.