| DenDi a întrebat:

Buna mi-am luat recent un tv philips dar nu stiu sa instalez programele dupa preferinta mea(in afara sa le caut 5 ani in banda rolling on the floor ). Pls ajutor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti spun cum am procedat eu. De prima data am intrat in meniu si am dat programare automata si mi s-au instalat toate posturile transmise prin cablu(la vremea aceea aveam 40 de posturi). Am dat pe fiecare canal, am scris numele postului si apoi m-am hotarat in ce ordine sa le pun, in functie de cat de des ma uitam pe fiecare. Dupa aceea am intrat pe programare manuala si am instalat fiecare post pe pozitia pe care am vrut-o. In timp, tot cu programarea manuala, am mai pozitionat inca 20 de posturi (acum am 60) si pe unele le-am mai schimbat. Succes si numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca ai acolo setari de personalizare.