| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Nişte informaţii scurte despre Grecia Antică?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Și eu am avut de făcut un referat la desen laughing. Uite :

Egiptenii au creat monumente uriașe, destinate supraviețuirii ființei umane după moarte, închinate regeleui-zeu. Spre deosebire de aceștia, grecii li-au creat arta, pe parcursul a douasprezece secole - din secolul a 12-lea î. Chr. până în secolul 1 î. Chr., pornind de la concepția potrivit căreia omul este ceea ce contează cel mai mult, el este " măsura tuturor lucrurilor ".

Dacă mai vrei informații dă-mi mesaj happy. Le-am luat din cartea mea de la educație plastică.

6 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Egiptenii au creat monumente uriașe, destinate supraviețuirii ființei umane după moarte, închinate regeleui-zeu. Spre deosebire de aceștia, grecii li-au creat arta, pe parcursul a douasprezece secole - din secolul a 12-lea î. Chr. până în secolul 1 î. Chr., pornind de la concepția potrivit căreia omul este ceea ce contează cel mai mult, el este " măsura tuturor lucrurilor ".

| Emmeii a răspuns (pentru raluca0306):

Foarte drăguţ, ai copiat de la Naomi. laughing

| Soowhaat01 a răspuns (pentru Caprio):

Eu am scris. Nu am copiat de pe net. + alte informații trimise prin mesaj.

| Emmeii a răspuns (pentru Soowhaat01):

Asta era şi ideea.
Aveam nevoie de ceva scurt, pentru un text la engleză. laughing.
Mulţumesc, din nou.

| Soowhaat01 a răspuns (pentru Emmeii):

big grin. Nu ai pentru ce :*. Mă bucur că te-am ajutat și, succes kiss