| DariaPaula11 a întrebat:

Bună...
Noaptea nu pot dormi fiindcă sunt stresată, foarte stresată din cauza domnului de română! Adică el doar pe mine mă verifică la teme, mă scoate la tablă,.pe mine mă pune...mereu îmi e frică să nu știu că dacă greșesc ceva începe să se urle...
Adică are ceva cu mine și sunt foarte stresată mereu.
Și marțea am 2 ore de română și de la urlătura lui am mate cu diriginta și ea e calmă.
Am făcut și mătreață din cauza lui că înainte nu aveam deloc. Dr când a început școala.
Cum să nu mai fiu stresată?

1 răspuns:
| VICTORTPURO a răspuns:

In primul rand iti faci rau daca te stresezi mult, iti sugerez sa te calmezi si sa te gandesti la altceva, faptul ca il vei putea invinge numai prin ignorare, adica sa nu ii arati ca te afecteaza, si in plus daca "urla" dupa cum ai descris tu este cazul sa raportezi asta conducatorului de clasa, deoarece nu este normal ca un profesor sa se comporte asa, mai ales ca la o varsta frageda afecteaza mult psihica faze de genul.