| alittlehalper a întrebat:

Buna!
Nu stie nimeni ce medie iti trebuie pe clasa a9a ca sa primesti bursa? si nu busa pentru ca nu ai bani sau cv de genu. bursa pentru ca ai o medie mare? nu o luat nimeni ca sa imi zica sau sa imi ziceti ce stiti...si cum se numeste bursa daca ii de merit sau asa (nu prea le stiu pe astea) va rog mult
Dau

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o medie prestabilita pentru acordarea burselor de merit si de studiu. Inspectoratele scolare stabilesc criteriile si metodologia de acordare, in functie si de sumele alocate in acest scop, asa ca mediile minime pot diferi de la an la an.
Conditiile si metodologia trebuie afisate la fiecare liceu, asa dispune HG 558/1998, anexa 1. Numai bine!

| aida009 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai peste 9, 50 la mine asa a fost.