| anne0303 a întrebat:

Nu stiu cum fac altii dar eu in clasa a 9-a ( mate-info ) duc o multime de carti si caiete la scoala. Si ii vad pe acestia de a 10-a care isi duc doar un fel de portofoliu la scoala si o carte sau doua. Nu ii obliga sa isi aduca cartile? pentru ca la ghiozdanul meu de 10 kg fiecare caietel si carte trebuie prezentat in fiecare zi.

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Ahahaha stiu ce zici. Asa eram si eu anul trecut, ca de', eram boboaca si profesorii cautau care mai de care sa se impuna. Da' de unde oh go on... cu cat trece timpul, cu atat ii lasi sa se spele cu materia lor pe cap. O sa vezi ca vei incepe sa ii cunosti - si viceversa; iar profii isi vor da seama ce au in clasa (un geniu evident).

Hihi, asa e cand esti boboc. Iar dintr-a 10-a incep asa zisele fite de acomodare, de aici si lipsa < mega > interesului pentru prezenta constanta a manualelor la ore.

Anii de liceu... cei mai frumosi, ce pot sa zic.hee hee

3 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Iti zic eu ca fac cu schimbul intr-o saptamana aduce colegul de banca cartea si in alta saptamana o aduci tu de asta nu au ghiozdane usoare sau nu le aduc deloc si in privinta caietelor poate tot asa nu le aduc sau au un caiet universal sau 2:unu de romana in care scriu la toate materile la care se scrie pe dictando si unu de mate la care scrie tot ce se scrie de mate dar eu te sfatuiesc sa nu faci cu caiete asa pentru ca nu o sa intelegi nimic dar cu cartile ai putea cu colegul de banca

| zăGhost a răspuns:

În a X-a e la fel, cei care nu şi le duc, se cred mai tari dacă ei nu-şi cară cărţi... sau asta, sau au dulap la şcoală. Din a XI-a mai scade greutatea, căci în general se cumpără doar câteva manuale.

| AncutzaDragutza97 a răspuns:

In a10a nu pprea mai e cineva interesat de scoala si isi ia un caiet universal laughing