| anonim_4396 a întrebat:

Buna. O întrebare legata de bacalaureat. Nimeni nu imi poate da un răspuns. Eu am terminat liceul acum 5 ani. În prima sesiune a bacalaureatului am luat note de trecere la 2 dintre materii la romana și la istorie, dar am picat la psihologie. În toamna am fost la a doua sesiune și am picat din nou la psihologie. Acum, după 5 ani de zile, trebuie sa dau din nou toate materiile? Sau se recunosc cele doua materii cu note de trecere, și trebuie sa dau doar la materia picata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii bacalaureatul doar la materie la care ai cazut. In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la celelalte doua materii.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Dai doar la materia la care ai picat. Celelalte note se recunosc. Dacă ești eliminat din examen vei da din nou la toate cele 3 materii.