| Girly97 a întrebat:

O sa fiu in clasa 9 din septembrie si as vrea sa stiu ce materii voi avea.

Răspuns Câştigător
| Arome a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/sn.htm
Sper ca te ajuta.
Si sa stii ca si eu am intrat la stiinte ale naturi.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai la ce profil ai intrat? happy

| Girly97 explică (pentru Jipa95):

Stiintele Naturii happy

| Jipa95 a răspuns (pentru Girly97):

Este un profil axat mai mult pe biologie, fizica. In primii 2 ani ai tu 2 ore de bios si 3 de fizica, dar din clasele 10-12, mi se pare ca iti vor scoate cate 2-3 ore din cateva materii si ti le vor adauga la fizica si bio! happy

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Materiile pe care trebuie sa te axezi sunt:
- Matematica
- Biologie
- Fizica
- Chimie
Sper ca te-am ajuta.
Ceau!

| zPicCoLo a răspuns:

Buna.Eu sunt tot la stiinte ale naturii si in clasa a 9-a am avut:
4 ore de matematica pe saptamana(M 2)
1 ora informatica
2 TIC(Tehnologia informatiei si comunicarii)
2 ore de biologie
3 ore de fizica
2 de chimie.Astea sunt materiile care le faci sigur pentru profil real.Bineinteles ca mai sunt si celelalte: 4 ore de romana, 2 de engleza, 2 de franceza, logica, geografie(1 ora), istorie(1 ora).Dai teza obligatoriu la romana si matematica si iti alegi 2 dintre:fizica, chimie si bilogie.Bye