| Tobessjd a întrebat:

Pe ce se pune accentul mai mult la mate info?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Pe mate si info.

| MihaiEminescu666 a răspuns:

Mate-info este considerata, de regula, o clasa foarte buna, astfel ca multi profesori au diferite pretentii, chiar daca materia lor este reprezentativa pentru profilul acesta sau nu.
La mate-info se pune accentul pe materiile de bac, adica matematica si romana, care sunt obligatorii, cat si, bineinteles, informatica, biologia, chimia si fizica. Dar repet, sunt multi profesori ale caror materii nu au treaba cu acest profil si tot considera ca materia lor este printre cele mai importante. laughing La franceza de exemplu. Sau sport. Dar, oricum, nu cred ca exista profil care sa nu se confrunte cu acest gen de profesori. happy