|

Buna, pe maine am speaking la engleza si tema este "dark and strange". Nu stiu despre ce as putea vorbi si sper ca am puteti ajuta voi cu niste idei.

Multumesc anticipat

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Incearca sa spui o poveste asa misterioasa, usor horror, da ceva din experienta ta nu de pe net.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Poti sa vorbesti despre copii carora le este frica de intuneric, si de cat de ciudat este ca atunci cand esti copil, ti-e frica de necunoscut, dar cu timpul, trece.
sau despre o eclipsa totala de luna.
sau despre cum ai fost tu la munte, si ati nimerit pe un drum intunecat si ciudat, care v-a dus in cu totul alta parte, bla bla.
Sunt o gramada de subiecte.

| a răspuns:

Ai putea căuta ''dark and strange'' pe google să vezi ce apare sau ai putea vorbi despre pădurea Baciu, ceva mai întunecat și mai ciudat de atât nu găsești.
http://hoiabaciuforest.com/

| a răspuns:

Este un serial "stranger things" uitate la el si poate vei avea niste idei.

| a răspuns (pentru GheorgheBuruias):

Si daca se uita el la serial, si incepe si povesteste in clasa, crezi ca ceilalti vor sti despre ce e vorba?
Sa incepi sa povestesti asa, despre o lume, care intoarsa cu susu in jos e negativa, si monstrii extraterestii, si copii care in primul sezon nu erau la pubertate, si acum le-a crescut par prin locuri si si-au schimbat vocea, fara ca, colegii, si profesorul, sa fi vazut serialul, mi se pare un pic cringe happy