| sergiu19997 a întrebat:

Buna, pentru a fii profesor e nevioie si de terminarea modului psihopedagogic sau ajunge doar sa termin facultatea?

5 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Bună. Trebuie să ai și modulul psihopedagogic terminat.

| T0T a răspuns:

Dacă ai făcut liceul de pedagogie poți ajunge învățător fără facultate. Însă altfel ai nevoie de modulul psihopedagogic. Tu de ce crezi că există acesta dacă e îndeajuns să faci doar o facultate? Mai ales să nu zic că ăsta te ajută să fii profesor doar la 5-8, dacă vrei mai mult trebuie să îl faci și în cadrul master-ului.

| Samariteanul a răspuns:

Fara modul nu se poate.Gandeste-te ca asa orice fraier care termina facultatea ar putea fi profesor.

| sergiu19997 explică (pentru Samariteanul):

No bine laughing pai asa orice fraier plateste 1500 sa ia modulul si e profesor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si modelul si o sa mai dai examene.