| spaikizz a întrebat:

Pentru cine a citit cartea,, Momo" scrisa de Michael Ende (si eu am citit-o):atunci cand Momo se duce sa vada de ce nu mai vin prietenii ei pe la ea la cine s-a dus? FUNDITA MARE!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara in carte s-a dus la Salvatore zidarul, care i-a promis ca vine s-o mai vada (dar nu a mai venit) si apoi la Nino si Liliana, proprietarii hanului. Ei au venit a doua zi sa o vada.

A doua oara in carte, dupa ce se intoarce de la Profesorul Hora, se duce la Nino (care acum are un fastfood in loc de han) si la Guido, cu care nu prea reuseste sa vorbeasca din cauza secretarelor lui.

Sper ca-i de ajutor.

| PrincessOfChocollat a răspuns:

OF, si eu am citit cartea anul trecut, dar am uitat, imi pare ff rau, te ajutam cu mare drag daca imi aminteam crying.