| Fancyuiop a întrebat:

Pentru specializarea asistență socială ce ar trebui să învăț? Doar psihologie? Sunt cl a 11 a și aș vrea să mă pun pe treabă.

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Pe specializarea asta nu prea se da admitere, intri cu media de la BAC și o scrisoare in care motivezi alegerea făcută. Ca sa te pregătești poți învăța din timp pentru BAC și să iei o nota mare. happy

| Mefist0 a răspuns:

Admiterea la Facultatea de Stiinte Sociale (facultate cu profil de asistenta sociala) se face pe baza mediei de BAC. Acum depinde pentru ce vrei tu sa inveti: vrei sa inveti pentru admitere (caz in care trebuie sa pui accent pe materiile la care urmeaza sa dai bacul) sau vrei sa iti formezi o baza pentru facultate?
Daca vrei sa inveti pentru facultate poti incepe cu notiuni de psihologie generala si sociologie.