| Vizinteanu_Claudia_2000 a întrebat:

Peste 2 zile am examenul de clasa a 8-a la romana si nu stiu ce specii apartin genului epic. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| AnaCST123456789 a răspuns:

Nuvela, schita, basmul, romanul, fabula, sper că te-am ajutat și baftă la examen, și eu trebuie să îl dau!crying((

| Vizinteanu_Claudia_2000 explică (pentru AnaCST123456789):

Din cate stiu de la profesoara mea de romana, nuvela si romanul s.au scos ca sunt reu de demonstrat

| AnaCST123456789 a răspuns (pentru Vizinteanu_Claudia_2000):

Noroc de voi, că măcar profesoara vă zice..eu a trebuit să mi le iau toate de pe net, căci cică ea nu mai sta sa ne predea, iar când venea la ore numai se certa cu noi...
Nuvela știam că se poate da, romanul nu știu exact

| AnaCST123456789 a răspuns (pentru Vizinteanu_Claudia_2000):

Acum am văzut și eu că nu se mai dau nici una, nici alta, sper că nu te-am încurcat și că totuși te-am ajutat cu ceva!

| JacquelineMaria7 a răspuns:

Numai balada, basmul si fabula se dau la examen.