| ParisSG a întrebat:

Peste puține zile este olimpiada de istorie,faza județeană. Nu eram hotărât dacă să mă duc sau nu,dar am spus totuși să mă duc că n-am nimic de pierdut. Eu nici acum nu m-am apucat să învăț serios, iar profesorul mai are de predat vreo 2 lecții care sunt în programa de la olimpiadă. Același profesor mai are vreo 2 elevi fără mine. Eu nu vreau să mă fac de râs, adică să ies pe ultimul loc laughing. La prima parte să zicem că o să mă descurc ( sunt 6 intrebari cu punctaj diferit pe baza unor texte ), dar la al doilea subiect este un eseu de 3-4 pagini. Ca să scrii atât, trebuie să știi istorie. Eu care n-am făcut 1 eseu, cum să fac 3-4 pagini? laughing. Nu prea am avut timp să învăț. Să particip și eu? Mi se pare că e cam mult de învățat și trebuia să mă pregatesc din timp,dar dacă nici pe profesor nu prea îl interesează.... Sunt prea multe lecții și mai ales unele nu sunt predate. E clar că dacă îmi da o lecție pe care de abia am făcut-o, nu fac nimic. Mulțumesc!

1 răspuns:
| AndradaTudorache a răspuns:

Totul depinde de tine daca nu stii nu te duce. Daca stii ca poti si chiar iti doresti si esti pregatit du-te. Sper ca te-am ajutat.