| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna poți sa lași copil repetent in clasa 3 la engleză? Plus a a școală aia copii fac engleza doar din clasa 3

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invatatoarea trebuie lasata repetenta, daca nu stie sa-si invete elevii!

| Necunoscutu92 explică (pentru Bula):

Stiu frate asta e cea mai trista intamplare din viață mea momentan si acum sunt premiant la engleza si acum sunt a 7 a

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cam absurd, dar da, se poate.

| Victoria18 a răspuns:

Invatamantul 1-8 e obligatoriu. Deci, nu se poate! Profesorii indiferent de materie sunt obligati sa promoveze copilul.

| teo530 a răspuns (pentru Victoria18):

Profesorii cred sunt obligati sa treaca elevii din clasele 1-4, dar pe elevii din clasele 5-8 sigur nu sunt obligati sa-i treca.