| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni de pe TPU! Am o intrebare urgenta: pentru a devenii farmacist de ce studii ai nevoie,dar medic ginecolog? Cati ani dureaza facultatea, informatii cat mai complexe

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Farmacistul trebuie sa termine facultatea de farmacie(5 ani), iar medicul ginecolog, facultatea de medicina(6 ani) plus rezidentiat(3, 4 ani).

| mixxjim a răspuns:

Pentru farmacist 5 ani+2 masterat, pentru medic 6 ani facultatea + 5 ani rezidentiatul+inca ceva ani pentru vreo alta specializare, ca pe ginecologie iti trebuie si chirurgie, deci cam fara numar pentru medic happy