| kikirikikikiki a întrebat:

Puteți să îmi explicați cap-coadă Facultatea de Litere profil română-engleză care durează 3 ani si dupa aceea ce urmează să fac ca să devin profesoara de română/engleză și educatoare. Și să menționez că în primul an am facut modulul psihopedagogic. Și îmi doresc foarte mult să devin educatoare.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Poti. Daca faci modulul pedagogic 1 si 2 in timpul facultatii. Mai exact poti sa predai si la universitate daca continui sa faci si doctoratul la acea facultate.