| MiniLoveYou a întrebat:

Puteți să îmi explicați va rog in ce consta procedeul de retragere de la o facultate? Eu am făcut un an la facultatea de Biologie București la buget iar vara aceasta am intrat la Medicina Militara. Sunt nevoita sa plătesc taxa la Biologie din moment ce vreau să rămân la medicina? Și dacă da, se poate plati in 2 rate sau doar integral?

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Trebuie sa te duci la decanatul facultatii si sa ceri sa iti dea dosarul inapoi, poti vorbi mai intai la secretariat dar e necesar sa vorbesti si cu decanul.
Legea spune ca un cetatean roman are dreptul la un ciclu de licenta, unul de masterat si unul de doctorat, gratuite. Tu ai beneficiat deja de un an la buget asa ca ar trebui sa platesti un an la a doua facultate, din cate stiu poti alege pe care vrei sa il platesti, deci poti si mai tarziu.