| NOHAXiA a întrebat:

Buna, repede, dau fundita!
Daca pe sem 1 am 3 absente si pe sem 2 am 8, imi scade un punct la purtare?
Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puncte la purtare se scad pentru absentele nemotivate de pe un semestru, respectiv la fiecare 10 absente nemotivate pe semestru se scade cate un punct din media la purtare.
Nu se cumuleaza pe anul scolar.
Asa fiind, chiar daca absentele indicate sunt nemotivate, nu vei avea media scazuta la purtare pentru absente nemotivate.

| sierra1 a răspuns:

Nu-ți scade nimic dar chiar ți-ai propus 8 pe sem II?

| Mateo1234 a răspuns:

Nu, doar daca ai 10 absente intr-un semestru. Nu se aduna de la un semestru la altul. Stai chill ca e ok. Dar ai grija sa nu treci peste 10 absente nemotivate pe semestru. Atunci vei avea un punct scazut la purtare.